Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 885 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

O mnie

Jestem człowiekiem mającym swoje zdanie w każdej sprawie ale dającym się przekonać innym gdy tylko otrzymam dobre argumenty.
MÓJ MAIL: mcw.bloog@wp.pl

Statystyki

Odwiedziny: 3372674
Wpisy
 • liczba: 225
 • komentarze: 7384

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to

monitoring pozycji

O CO CHODZI?

piątek, 21 grudnia 2012 21:03
Skocz do komentarzy

Życie jest skomplikowane. Nie ma spraw czarnych albo białych, ale czasem zastanawiam się, o co w tym wszystkim chodzi i czy przypadkiem sami nie tworzymy problemów tam gdzie ich nie ma? Oto kilka spraw, które gorączkują wiele osób a ja nie widzę w nich problemu…

 

1. WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI – Nie, nie jesteśmy równi, każdy jest inny! nasz wygląd, inteligencja, charakter, osobowość, zdolności, cechy dobre i złe a także tysiąc jeden innych elementów sprawia, że nie jesteśmy równi, jesteśmy różni! Nie wiem, kto wymyślił takie hasło, ale często słyszę jak pozbawieni rozumu lub tylko cyniczni ludzie mówią, że równość jest ważna i do tej równości będą dążyć (zwłaszcza politycy). A ja osobiście nie mam ochoty być równy, bo bycie równym oznacza bycie takim samym, brak indywidualizmu, brak czegoś, co możemy nazwać naszym osobistym… Samo pojęcie równości drażni mnie, bo równi mamy być oczywiście do góry, do tych lepszych, nigdy do tych słabszych. Wszystkie osoby krzyczące, że chcą równości myślą o tym by mieć tak jak ta osoba, która w ich odczuciu ma więcej czegoś, choćby szczęścia w życiu. A jeśli równość oznaczałaby, że te osoby musiałby zrezygnować z czegoś w imię równości… i równać w dół… też by było fajnie? Równość to mit, całe szczęście, że nie jesteśmy równi, świetnie, że jesteśmy różni! A co z szansami? szanse na starcie powinny być równe? Nie, bo nigdy nie są! jeśli ktoś chce wierzyć, że gdzieś istnieją szanse równe to niech lepiej się zastanowi… Jeśli masz dwa metry wzrostu to masz większe szanse na bycie dobrym koszykarzem niż mając półtora metra wzrostu, gdzie tu równość? równe szanse? sama natura je odbiera, a intelektualnie… jeśli przedmioty ścisłe nie są twoją mocna stroną to masz mniejsze szanse, aby zostać np. architektem niż osoba ze zdolnościami w tej dziedzinie. To wszystko to tylko czubek góry lodowej, jest mnóstwo elementów sprawiających, że równości nie ma, nigdy nie było i nigdy nie będzie, tylko czy to tak naprawdę źle?

 

2. OBRAZA UCZUĆ RELIGIJNYCH – Nie ma czegoś takiego, nie jest możliwa obraza uczuć religijnych, bo jak je można obrazić? Jeśli ktoś powie mi, że wierzę w głupoty? że Boga nie ma? że biblia to zbiór bajeczek napisanych przez kilku szaleńców? że jestem głupi, bo wierzę? W jaki sposób można urazić tym moje uczucia religijne? Jeśli wierzę, to fakt, że ktoś będzie się śmiał z mojej wiary, jej podstaw i będzie kwestionował istnienie mojego Boga dla mnie nic nie oznacza! absolutnie nic! I nie czuję potrzeby tłumaczenia tej osobie jak bardzo się według mnie myli.  Jego prawo, nie wierzy, więc niech się śmieje, sposób, w jaki traktuje cudzą wiarę świadczy o nim a nie uderza w moje przekonania. A jeśli personalnie powie mi ktoś, że jestem głupi, bo wierzę? czy tym podważa moją wiarę? jeśli tak to oznacza, że coś słaba ta moja wiara. Sprawa prosta, jak mnie ktoś obraża to ja mam zdanie na jego temat, a on ponownie sam sobie wystawia ocenę. Wiara polega na tym, że nie atakuje się tych, którzy nie wierzą lub też kpią z naszej wiary. Jezus tym, którzy z niego się śmiali złością nie odpowiadał, dla każdego wierzącego to powinna być wskazówka, proste? proste!

 

3. OBIEKTYWNY DZIENNIKARZ – Ponownie mogę napisać, nie istnieje ktoś taki jak obiektywny dziennikarz, a to twierdzenie nie wynika z jakiś politycznych ideologii czy spiskowych teorii, ale z prostego faktu, każdy człowiek jest subiektywny! Jakiś fakt, relacjonowany przez kilka osób, faktem pozostaje, ale interpretacja, osobista refleksja lub sposób patrzenia na taką samą sytuację przez różne osoby sprawia, że każda forma przekazania informacji nabiera znamion subiektywnych. Człowiek myślący zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma obiektywnych dziennikarzy, dlatego chcąc sobie wyrobić opinię najbliższą realnemu faktowi musi zawsze sięgnąć do kilku źródeł, dokonać osobistej analizy, wtedy zbliża się do rzeczywistego faktu… ale odbiera go i tak subiektywnie! bo ta sama informacja dla każdego może oznaczać coś innego, na inne szczegóły można zwrócić uwagę, inaczej każdy z nas zaakcentuje pewne aspekty. Podsumowując, subiektywni dziennikarze piszą rzeczy, które są subiektywne i zostają odebrane w sposób subiektywny.

 

4. WIZY DO USA -  Polscy politycy na każdym spotkaniu z prezydentem USA, proszą i błagają o zniesienie wiz dla naszych obywateli, a ten biedny przywódca supermocarstwa musi udawać głupiego i w żywe oczy kłamać by nas nie urazić… nie wspominając o fakcie, że na tak wysokim stopniu o takich drobnostkach nie ma sensu rozmawiać, ten czas można lepiej wykorzystać. Media robią z tej sprawy kluczowy element stosunków Polska – USA, podczas gdy dotyczy on naprawdę niewielkiej liczby ludzi. Jeśli kogoś stać, ma interesy czy też możliwość zwiedzenia tego pięknego kraju nie musi się martwić o przyznanie mu wizy, pewnie formalności mogą troszkę przeszkadzać, ale to szczegół, dla takich osób wiza to nie problem! Jeśli ma się rodzinę i jedzie w odwiedziny, to także otrzymanie wizy nie stanowi kłopotu… Prawdziwy problem polega na tym, że większości ubiegającej się o wizy do USA chodzi o pracę na czarno, wtedy rzeczywiście, mają kłopot, bo nikt nie uwierzy, że jadą tam na wakacje. Najbardziej mnie śmieszy utyskiwanie na fakt opłaty, jaką ponosi się w całej procedurze, jeśli kogoś na to nie stać to, po co tam jedzie? kilku dni nie przetrwa… Tak więc wiza to problem marginalny, a już na pewno nie godny miana najważniejszej sprawy w relacjach dwustronnych. Ach, warto nadmienić, że żal mi się robi dziennikarzy podekscytowanych kolejnymi projektami zniesienia wiz, jakie pojawiają się czasem za oceanem. Nikt dla nas nic nie zmieni specjalnie, bo USA nie zrewidują całej swojej polityki dla jednego kraju, są normy, liczby, procenty, które określają czy kraj może mieć ruch bezwizowy z USA czy nie, koniec kropka, osiągnie się odpowiednie standardy, wizy znikają. A gdyby zmieniono dla jednego kraju ten poziom, to co z innymi, które także mogłyby się powołać na sojusznicze więzi, też im znosić wizy? Nie jesteśmy jedyni a już na pewno nie najważniejsi, jak nam, to i innym, a na to Ameryka pozwolić sobie nie może i każdy, kto poświęcił, choć trzy minuty czasu na pomyślenie o tym szybko to zrozumie. Wizy to nie problem i oby nasi politycy zrozumieli, że nie warto go co pięć minut podnosić! 

 

5. WŁADZA JEST DROGA – Standard w dyskusjach o polityce, politycy kosztują, władza kosztuje… tak samo jak wiele rzeczy kosztuje, edukacja, kultura, sztuka, rozrywka, każdy aspekt życia i nie da się żonglować coś za coś, bo musi być jedno i drugie. Oczywiście lepsze zarządzanie jak najbardziej, ale proszę, mnie jest wstyd, że nasi politycy tak się boją powiedzieć wprost „trzeba kupić nowy samolot”, „emerytura prezydencka jest za niska a pensja prezydenta i premiera prawie czterdziestomilionowego kraju, szóstej gospodarki w europie, mniejsza od pensji byle „prezesiny” drugoligowego klubu piłkarskiego. Odrobinę dumy i godności dla naszego narodu! Trudno, samolot drogi, limuzyny drogie, ale wolę by ktoś reprezentujący mój kraj pokazując się na świecie przyleciał nowoczesnym samolotem. Preferencje polityczne nie mają tu znaczenia, chodzi o prestiż państwa, a szczerze koszty takich rzeczy są i tak malutkie w stosunku do budżetu. Nie można ulegać w takich sprawach ludziom, którzy myślą, że polityk to złodziej (dużo częściej tylko głupiec) bo oni by sprowadzili kraj do poziomu gdzie premiera widzielibyśmy w Polonezie, a tego nikomu, kto mój kraj reprezentuje nie życzyłbym.   

 

 

 

mcw.bloog@wp.pl
Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 24 marca 2017 12:24

  dwa

  autor no

  blog: http://marcinkiewicz.pokazywarka.pl

 • dodano: 09 stycznia 2017 18:11

  jest

  autor sprytnie

  blog: http://forumsg.pl/member.php?action=profile&uid=1778

 • dodano: 18 grudnia 2016 16:07

  ACH PRZESTAN NAWET TAK MYSLEC ZE NIE JESTESMY ROWNI...ROWNOSC TO NIE JEDNAKOWY WYGLAD CZY TAKA SAMA MADROSC!!!!rownosc to jest to; ze kazdy jest czlowiekiem i dlatego jestesmy rowni ....taak jest i nie ma ale...a to, ze nie maja wszyscy tyle samo nic nie znaczy bo czy bogaty czy biedny czy gruby czy chudy to jest tej samej wartosci bo jest czlowiekiem!!!

  autor Bekuss

 • dodano: 08 grudnia 2016 5:33

  Zapraszam :)

  autor

  blog: http://pleinairetsports.ovh/47rb-maisons-de/cabane.html

 • dodano: 04 listopada 2016 22:17

  Interesujacy wpis

  autor test iq online

  blog: http://iqget.pl/html/test-iq-online.html

 • dodano: 27 września 2016 18:08

  bo

  autor vladek

  blog: http://faktopedia.pl/user/lawasza

 • dodano: 23 czerwca 2016 13:16

  chyba

  autor w sumie

  blog: http://wklejacz.pl/zobacz-makumba

 • dodano: 13 czerwca 2016 17:33

  same

  autor w rzeczy

  blog: http://www.zjebane.fora.pl/milosc-i-przyjazn,7/zwirek-zapchal-muchomorka,179.html

 • dodano: 31 maja 2016 14:06

  więcej

  autor mniej

  blog: http://www.ogloszenia-przez.net/kurs_weekendowy_na_prawo_jazdy,20160314085823.html

 • dodano: 27 maja 2016 20:39

  myślę

  autor tak też

  blog: http://karacki.pokazywarka.pl

 • dodano: 23 kwietnia 2016 18:15

  jestem na tak

  autor ja

  blog: http://ogloszenia.elbi.pl/announcements/show/4006/alergolog

 • dodano: 29 lutego 2016 3:00

  interesujący wpis

  autor darawawa74

  blog: http://munzuzino.ru/forum/user/74/

 • dodano: 13 lutego 2016 20:16

  dobry wpis

  autor darawawa66

  blog: http://www.pligglist.com/user.php?login=ekexed

 • dodano: 07 lipca 2015 15:04

  jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze

  autor Janka

  blog: http://ccsdruk.pl/147/index_menu.php?content=1

 • dodano: 04 marca 2013 11:12

  "Ponownie mogę napisać, nie istnieje ktoś taki jak obiektywny dziennikarz" zgadzam się w 100%

  autor diy

  blog: http://motylekczerwony.blogspot.com/

 • dodano: 27 grudnia 2012 16:47

  Jesli chodzi o dwa pierwsze to się z Tobą nie zgadza, za to zgadzam się z nastepnymi. to najlepiej pokazuje, ze nie jesteśmy równi ;p

  autor Shaak Ti

 • dodano: 26 grudnia 2012 14:32

  Przeglądam twój blog od kilku godzin. dotarłem wstecz do 2010 r. Więcej nie mogę. trzy miliony odwiedzin! wręcz nieprawdopodobne, bo wtenczas powinno być więcej komentarzy. Bo jak to? trzy miliony przyjrzało i nic! Tak niewielu ma coś do powiedzenia? Nieprawdopodobne. Nieprawdopodobna naiwność i przemądrzalstwo. Jakby pisał student pierwszego roku w seminarium duchownym, w stanie dziewictwa. Taki z tego bije zachwyt samym sobą, światem, poczuciem fartu życiowego i szczęścia, jakby jeszcze harcerzyka nikt nigdy nie kopnął w tyłek i nie wie jak boli. Wie jak boli z opowiadań tatusia i mamusi. Ale z własnego doświadczenia nie. Dlatego ma odpowiedź na każdy temat. Ale mieć takie odpowiedzi, to nie zna się na niczym. To jest zbyt powierzchowne. Banał na banale. Ja wiem i powtarzam często, że w poezji muszą być głupoty, bo taka jest cena przepuszczenia i wyeksponowania jednej prawdziwej mądrości, no, ale na te dziesięć głupot ta jedna mądrość, niewątpliwa mądrość powinna być, a u ciebie są same banały. BARDZO SŁUSZNE I WYROZUMOWANE BANAŁY. Jakby je pisał Jaś Pytalski albo Zosia Przemądrzalska. No, albo ksiądz katecheta. Powtarzam, że tekst mi się kojarzy z wypracowaniem prymusa klasy licealnej albo prymusa studenta z pierwszego roku polonistyki. Chwilami myślę, że tekst jest pisany przez grupę, wynajętą do prania internautom mózgu. Nie ma w tym krzty prawdziwej diagnozy, dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze. Wy, albo Ty, wiecie, wiesz lepiej ina wszytko masz odpowiedź, oprócz jednej, dlaczego nędza, śmierć, łzy i społeczna bezradność, pośród tego wspaniałego aksjomatyzmu, jakim jest twoje myślenie o świecie i jego opisywanie. Bo świat o którym piszesz przypomina (być może tak ci się przedstawia w głowie) jak jakiś system geometrii Euklidesa. Powiadam, Euklidesa, bo już Łobaczewskiego nie! Bo tu są sprzeczności, dialektyka, zawirowania psychiczne i już nie da się tak prosto wyjaśniać jak chciałby Jaś Przemądrzalski. Jednym słowem robisz wpisy dla przekonanych, których przekonywać nie trzeba, natomiast dla zgorzknialców i naprawdę myślących, dlaczego wszystko jest do du-py, twoje recepty i refleksje są naskórkowe. Za bardzo jesteś porządny i obracasz się wśród bogatych i porządnych ludzi, takich jak ty. Wy (i tacy jak ty) po prostu stwarzacie świat wartości i jesteście właścicielami etosu. Mam prośbę, przeczytaj swój wpis z dnia 15 stycznia 2012 roku, o determinizmie, losie, szczęściu, wolnej woli etc. Otóż, ten wpis dowodzi, że wielu rzeczy nie widzisz, nie masz ich w umyśle i nie rozumiesz. Nie wiem dlaczego, może po prostu jesteś za młody. Gdyby tak było, to by było dobrze, bo by było wiele czasu przed tobą, w którym mógłbyś wiele przemyśleć i wiele się nauczyć.

  autor Zelkar

  blog: próby literackie

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

Licznik odwiedzin:  3 372 674